K prvnímu utkání roku 2023 odcestovaly ženy do města kostky cukru. Soupeře jim byl přímý soused v tabulce - TJ Centropen Dačice.

Vstup do utkání se povedl lépe hostujícímu celku, když rtyňské orlice otevřely brankový účet utkání jako první, a to v osmé minutě. Domácím netrvalo dlouho a po celé minutě srovnaly. To však bylo naposledy, kdy Dačice sahaly po bodovém zisku. Vedení na svou stranu získaly rtyňské ženy ke konci periody a do šaten se po první třetině odcházelo za stavu 1:2.

Vstup do následující části opět vyšel lépe hostům. Již v první minutě odskočili hosté na rozdíl dvou branek. Celých osm minut museli přítomní přihlížející čekat na další branku. Opět se však radovali hosté. Domácí celek však nesložil své zbraně a do konce prostřední části dokázal tříbrankové manko takřka vymazat. Dvěma slepenými brankami se dostal rtyňským opět na dostřel. Po druhé siréně byl stav utkání 3:4 pro hosty.

Ve třetí třetině se hostům opět povedlo odskočit domácím na rozdíl tří branek. Orlice nejdříve využily početní výhodu, následně pak skórovaly při shodném počtu hráček na hřišti. Soupeři se ke konci utkání podařilo jen zkorigovat skóre na konečných 4:6.

Vítězný vstup do nového roku a tříbodový zisk pomohl rtyňským ženám k bodovému přiblížení soupeřům v tabulce. Rozdíl mezi Rtyní (11. příčka) a Dačicemi (10. příčka) se zmenšil na 5 bodů.

V nedělním utkání odcestovaly rtyňské svěřenkyně na jihozápad od Brna k hranicím s Rakouskem. Soupeřem jim byl TJ Znojmo LAUFEN CZ - třetí celek prvoligové tabulky.

Opatrný vstup do utkání z obou stran nevyústil v žádnou branku. Až v druhé půli této části byly k vidění hned dvě branky. Naneštěstí obě do sítě hostů. Domácím se podařilo během jedné minuty odskočit hostům na rozdíl dvou branek, a proto se odcházelo do šaten za stavu 2:0 pro domácí.

Druhé část utkání se nesla z brankového hlediska prakticky v totožném duchu. Opět se prosadil jen soupeř a to dvakrát. S rozdílem, že obě dvě branky padly v první půli této části. Rtyňské ženy marně hledaly cestu k prolomení brankové bezzubosti. Stav utkání po dvou třetinách byl tedy 4:0.

V poslední části se soupeř dokázal prosadit hned čtyřikrát a v poklidném duchu si dokráčel ke třem bodům. Hostům se nepodařilo ani jednou nalézt recept na domácí brankovou oporu, čemuž napovídá i jednoznačný výsledek 8:0.

Ženy si tedy z víkendových cest připsaly tři body ze šesti možných. I přes znojemskou lekci jsou spokojeny se svými výkony a vyhlížejí další nabitý víkend. Po týdenní pauze se 21. ledna utkají na jihlavské půdě s EAV SK Jihlava, načež navážou nedělním utkáním v krajském derby s IBK Hradec Králové.