Historie

Florbalový klub - FBC Orel Rtyně v Podkrkonoší byl oficiálně založen roku 2004, kdy se přihlásil do soutěže ČFBU. V té době nás soupeři vůbec neznali, nevěděli, kde se samotná Rtyně nachází.

V průběhu sezóny už měli všichni soupeři z teamu Orla „respekt“. Na konci sezóny vše vyvrcholilo postupem do severovýchodního přeboru mužů. V následující sezóně nikdo nečekal boj o postup, ale postupem času jsme opět bojovali o postup do severovýchodní ligy mužů. Soupeře nejvíc zaskočilo to, že je porážel nováček soutěže a především hráči v juniorském věku. Po postupu do severovýchodní ligy, byla ve Rtyni dostavěná sportovní hala Orlovna. Florbalový klub se rozrostl o starší a mladší žáky. Díky hale se začalo více a plnohodnotně trénovat. To se projevilo na výkonech především v mužské kategorii, kdy se mužům opět podařilo postoupit, ale tentokrát již do 2. celostátní ligy.

Za tuto krátkou dobu v soutěžích ČFBU si klub FBC Orel Rtyně v Podkrkonoší vybudoval „respekt“ a jméno u soupeřů z celé republiky. Málo které město se může pochlubit takhle úspěšným klubem.

Úspěchy a rozvoj klubu
2004 oficiální založení klubu
2005 postup do severovýchodního přeboru
2006 postup do severovýchodní ligy
přihlášení mladších žáků do soutěže ČFBU
přihlášení Juniorů do soutěže ČFBU
2007 postup do 2. celostátní ligy
přihlášení starších žáků do soutěže ČFBU
Mistři republiky ve florbalu Orla
Vítězství na turnaji Orel CUP
2008 účast v 2. celostátní lize
Mistři republiky ve florbalu Orla
přihlášení elévů do soutěže ČFBU
přihlášení mužů B do soutěže ČFBU