K sobotnímu klání se ženy vydaly na Vysočinu, ve kterém se střetly s celkem EAV SK Jihlava. Se soupeřem se již v říjnu minulého roku střetly na domácí půdě. Jihlava dokázala vyrovnané utkání převrátit na svou stranu až v samotném závěru a odvezla si z Orlovny tři body.

Ihned z kraje utkání měly rtyňské svěřenkyně výhodu přesilové hry, kterou však nedokázaly využít. Nicméně se o pár minut později radovaly jako první. Dalších deset minut byly sice k vidění další gólové šance, avšak ani jeden z celků je nedokázal proměnit. V šestnácté minutě začal soupeř pálit ostrými. Během minuty a dvanácti vteřin dokázal vsítit tři branky a převrátil tak stav utkání na svou stranu.

Během druhé třetiny byly hostující ženy bezzubé. Domácí ale dokázaly najít v průběhu prostřední části utkání recept na rtyňskou brankovou oporu, stejně jako v první třetině, hned třikrát. Jihlavanky si tak vydobyly pětibrankový náskok a po druhé třetině vedly již 6:1.

Průběh poslední třetiny byl takměř totožný s průběhem té druhé. Ani jednou se orlicím nepodařilo vsítit. Jihlava pokračovala ve stejném trendu z předchozích třetin a vsítila opět tři branky. Hostující ženy tedy utrpěly velkou lekci z produktivity a z utkání, které skončilo 9:1 pro domácí, si nepřipsaly ani jeden bod.

I přes velmi vyrovnané utkání a velké množství tutový brankových šancí odjely hostující orlice bez bodu. Nutno podotknout, že soupeřova produktivita atakoval 35 % a ta rtyňská pouhé 4 %.

V nedělním utkání ženy zavítaly do hlavního města Královéhradeckého kraje, kde se v pomyslném krajském derby střetly s IBK Hradec Králové. Rtyňské svěřenkyně již dokázaly hradecké lvice porazit na domácí půdě porazit v poměru 8:3.

Vstup do utkání byl jedním slovem hektický. Již v jednapadesáté vteřině šly lvice do vedení, načež Orlice zareagovaly dvěma brankami. První z nich padla z trestného střílení, druhá již při rovném počtu hráček na hřišti. Vedení jim však Hradečačky vzaly o necelou minutu později a srovnaly tak stav utkání. S brankami byl dalších sedm minut utrum. Až ve dvanácté a následně čtrnácté minutě se domácím podařilo převrátit stav utkání na svou stranu a odskočit orlicím na rozdíl dvou branek.

Lvice dokázaly v úvodních minutách druhé periody odskočit již na tříbrankový rozdíl, když po čtyřech vteřinách využily přesilovou hru. Odpověď hostujících orlic však přišla vzápětí, a to po deseti vteřinách po obdržené brance. Do konce prostřední části utkání dokázaly rtyňské svěřenkyně nejdříve snížit své manko na jedinou branku, následně pak i dorovnat stav utkání. Po druhé třetině byl stav klání nerozhodný 5:5.

Oba celky tedy vstupovaly do poslední části ze stejné startovací čáry. Nicméně hradecké lvice vzaly utkání takměř za své a během třetí periody dokázaly vsítit stejný počet branek jako v předchozích dvou dohromady. Na brankovou kanonádu hledaly Rtyňačky odpověď, ale bezúspěšně.

Z utkání, které rozhodla až třetí třetina, si připsal všechny tři body soupeř. I přes to, že ženy opět dokázaly soupeře přestřílet v poměru 19:26. V obou víkendových utkáních tedy dostaly velkou lekci z produktivity. Po bojovných výkonech smolně neberou ani bod.

Ženy čeká za čtrnáct dní další derby. Utkají se s celkem FBC Dobruška na jejich půdě, kterému již třikrát tuto sezónu podlehly. Utkání je na programu 4. února od 17 hodin.