V první vzájemném klání na moravské půdě se Orlicím nepodařilo najít recept na domácí brankovou oporu. V utkání podlehly rtyňské ženy v poměru 5:0.

Již od samotného začátku klání bylo zřejmé, že se bude jednat o velmi vyrovnanou partii. Zpočátku byly k vidění šance na obou stranách, které však neskončily žádnou brankou. Až v deváté minutě otevřelo domácí družstvo brankový účet utkání a šlo tak do vedení (1:0). Takměř o pár chvil později se branková síťka za brankářkou hostujícího celku rozvlnila podruhé (2:0). Štibořice dokázaly odpovědět do konce úvodní periody jen ve třinácté minutě (2:1). Orlice tedy odcházely od šaten s těsným vedením.

Ve druhé periodě se v první půli neradovala ani jedna strana. Nicméně, přesně v desáté minutě přišlo srovnání ze strany hostů (2:2). Aligátorky na vyrovnávací branku navázaly dalšími dvěma brankami (2:3 a 2:4) a odskočily tak do dvoubrankového vedení. Domácí ženy však dokázaly nalézt odpověď, když ke konci prostřední třetiny snižovaly na rozdíl jediné branky (3:4). Štibořice si ale v samotném závěru vzaly dvoubrankové vedení zpět (3:5). Po druhé části bylo tedy skóre ve prospěch hostujícího kádru.

Poslední část nabídla dvě branky. Bohužel obě dvě do sítě domácích (3:6 a 3:7). Domácí se snažily průběh utkání alespoň z části překlopit na svou stranu, ale neúspěšně. Konečný výsledek utkání byl tedy 3:7.

I z druhého vzájemného klání odchází Orlice jako poražené. Příští víkend je čeká poslední utkání základní části 1. ligy žen, kdy na domácí palubovce přivítají poslední celek prvoligové tabulky - FBC Přerov. Utkání je na programu v neděli 19. února od 14 hodin.