Do první a zároveň nejvyrovnanější třetiny utkání vstoupil lépe soupeř, jelikož ve čtvrté minutě dokázal poprvé překonat domácí brankovou oporu. Dlouhých deset minut museli přítomní přihlížející čekat na další branku. Opět se však jednalo o branku hostů. Ke konci třetiny se však domácím podařilo skóre snížit. První třetina nabídla tedy tři branky, přičemž hosté odcházeli do šaten s jednobrankovým náskokem za stavu 1:2.

Ve druhé periodě zcela převzal otěže utkání soupeř. Čtyřmi brankami v první půli této části dokázal odskočit rtyňským ženám již na pětibrankový rozdíl. Domácí orlice dokázaly na soupeřovu kanonádu odpovědět pouze jednou, přičemž soupeř navýšil brankový rozdíl do konce třetiny na celých sedm branek. Do šaten se tedy odcházelo za stavu 2:9 pro soupeře.

Ve třetí třetině soupeř jen pohodlně navyšoval svůj náskok. Do konce poslední části základní hrací doby dokázal překonat domácí gólmanku ještě třikrát a zaslouženě dokráčel k pohodlnému vítězství 2:12.

Ženy se tedy rozloučily s rokem 2022 prohrou na domácí palubovce. Po vánoční odmlce se však budou snažit zlomit své trápení. Druhý víkend v novém roce zavítají do dalekých Dačic.