Ve čtyřiadvacátém utkání základní části východní 1. ligy žen přivítaly Orlice na domácí půdě poslední celek.

Již od prvních minut měly domácí Orlice navrch. Avšak po celou dobu první periody nedokázaly najít recept na hostující brankovou oporu, která úspěšně pokryla všech sedm střeleckých pokusů domácích. Do šaten se tedy odcházelo za bezbrankového stavu.

Druhá třetina byla prakticky totožným odrazem té předchozí. Ani v této periodě se ani jeden z celků nedokázal střelecky prosadit a tak se do šaten opět odcházelo za bezbrankového stavu.

Až třetí třetina byla nejzajímavější pro divácké oko. V šesté minutě šly Orlice konečně do vedení (1:0). K úvodní brance utkání přidaly rtyňské svěřenkyně ještě dvě branky a vydobyly si tak tříbrankový náskok (2:0 a 3:0). Přerov se zmohl jen na snížení, kdy korigoval skóre na konečných 3:1 pro domácí.

Orlice tedy zakončily svou pouť základní částí výhrou na domácí palubovce. Ihned další víkend vstupují do bojů v play-off. V prvním kole se postaví celku z dalekého Havířova - Torpedo Havířov. V sobotu 4. března sehrají první utkání na soupeřově půdě, v neděli, následující den, se série přesune na orelskou půdu. O detailech Vás budeme včas informovat.