V bojích o Národní ligu byl Orlům předurčen soupeř ze vzdáleného slezského cípu - FBC Intevo Třinec. Celek, který se ztrátou pouhých tří bodů obsadil druhou příčku Divize E. Je velmi známo, že moravské divize jsou v některých ohledech kvalitnější, než ty na území Čech. Muži tedy očekávali fyzicky náročná utkání.

První utkání, kterému přihlíželo v třineckém svatostánku neuvěřitelných 283 diváků, bylo již od samotného začátku ve vysokém tempu. Oba dva gólmani měli v první desetiminutovce plné ruce práce. Brankový účet utkání, ale i celé nadstavbové série otevřel domácí celek v desáté minutě. O necelé dvě minuty později vedli domácí již o dvě branky. První vyloučení série přišlo o pár minut později, kdy na trestnou lavici usedl domácí celek. A přesilovou hru dokázali Orli využít na jedničku, Míra Kábrt po přihrávce Dejva Cejnara pálil ostrýma a snížil tak rtyňské manko na jedinou branku. Do konce třetiny se během vzájemného vyloučení na obou stranách prosadil ještě jednou domácí celek. Nutno podotknout, že domácí měli mnohem více ze hry a jen díky famóznímu Honzovi Seidlovi byl stav “jen” 3:1 na konci periody.

Průběh druhé části utkání měl prakticky totožný scénář. V sedmé minutě zvýšili třinečtí svůj náskok na tři branky. O minutu a půl později se k dorážce, po střele Ády Vejrka, na velkém brankovišti dostal Fíla Kulda a bekhendem překonal domácí brankovou oporu. Dvoubrankové manko hostů ale domácí dokázali během chvíle navýšit. V druhé polovině třetiny dokázali Orli opět zareagovat, kdy Dejv Cejnar našel zpoza brány úplně volného Ádu Peteru, který se nemýlil. Nicméně se Třinec během druhé části stále prezentoval vysokým presinkem, ladným přechodem do útoku, ale také chladnokrevně přesným zakončením. Domácí dokázali ze svého stylu hru vytěžit do konce třetiny maximum. V posledních minutách v krátkém časovém sledu přidali tři branky, což znamenalo vedení již 8:3.

Naděje na zvrat utkání dal Orlům v úvodu závěrečné periody základní hrací doby Míra Kábrt, opět po přihrávce koho jiného, než Dejva Cejnara. Čtyřbrankové manko nebylo již tak hrozivé. Nicméně se stalo to nejhorší. Domácí nenechali nic náhodě, zařadili na vyšší stupeň a dokázali do konce utkání vsítit ještě SEDM branek. Orli jen přihlíželi třineckým, kteří řádně chytli za pačesy své momentum.

Orli tedy v první utkání nadstavbové části s přehledem prohráli na třinecké půdě v poměru 15:4 a vyhlídky na další utkání byly o něco mlhavější. Nutno podotknout a poděkovat dvěma věrným rtyňským fanouškům, kteří si udělali čas a přicestovali na slezské území podpořit rtyňské svěřence.

Muži měli po sobotním výprasku co napravovat. Bylo zřejmé, že se utkání ponese v totožném duchu. Bylo také zapotřebí kompletně změnit styl hry a zkusit urvat první kýžený bod v sérii.

Vstup do utkání ale rtyňským ambicím moc nenasvědčoval. Ihned po pěti minutách vedl domácí celek již 2:0. Kuba Téra o pár minut střelou z půlky snížil na rozdíl jediné branky. To bylo ale ze rtyňské strany vše pro tuto třetinu. Třinečtí dokázali prostřelit Honzu Beneše ještě čtyřikrát a na světelné tabuli svítilo velmi nepříznivé skóre 6:1 pro domácí. I přes zlepšenou hru do obrany i útoku byl však na konci úvodní periody o hodně šťastnější domácí celek.

Na začátku druhé periody se ve vstřelených brankách oba dva celky vystřídaly, a to dvakrát. Druhou periody otevřel domácí celek a vedl již o šest branek. Nicméně ze rtyňského přečíslení se po dorážce střely Ády Petery prosadil Dejv Cejnar. Další brankovou radost si připsali třinečtí a opět vedli o šest branek. Na pětibrankový rozdíl korigoval skóre Míra Kábrt po přihrávce Dejva Cejnara, a to při přesilové hře. Do konce prostřední části utkání si ale vzali slovo opět domácí, kteří dokázali skórovat ihned třikrát, a tím pádem i v druhém utkání se jim podařilo pokořit dvouciferný brankový účet.

Třetí třetina byla tou nejvyrovnanější. Třinec sice vedl o osm branek, ale rozhodně nenechával nic náhodě. Třetinu otevřel domácí celek, načež dokázali Orli zareagovat. V přesilové hře se prosadil podruhé v utkání Míra Kábrt po přihrávce Fíly Geislera. Třinec si však záhy vzal slovo zpět. Následovaly ale dvě slepené branky Orlů. Nejdříve se prosadil Mára Weinelt, po přihrávce koho jiného, než Dejva Cejnara. Následně pak Míra Kábrt završil hattrick při další přesilové hře, na který mu přihrál Áda Vejrek. Do konce třetiny se prosadili už jen třinečtí a pečetili tak stav utkání na konečných 14:6.

Třinečtí, před úžasnou diváckou kulisou - 358 diváků, dokázali pohodlně vyhrát obě dvě klání a mají nakročeno k výhře v sérii. Série se po týdnu přesouvá do Podkrkonoší, kdy se Orli představí na domácí palubovce v sobotu 4. března od 17:30 a pokusí se o prodloužení série. Pakliže by následovalo i čtvrté utkání, sehráli by oba dva celky toto klání v náchodském azylu, a to v Plechárně v neděli 5. března od 13 hodin.

Chtěli bychom i touto cestou poděkovat domácím divákům za úžasnou atmosféru, která se jen tak někde nevidí, ale také rtyňským fanouškům, kteří si v neděli udělali dalekou cestu a přijeli podpořit Orly do Třince. Byli jste skvělí!