První vzájemné klání na orelské půdě dopadlo lépe pro domácí celek, který dokázal vyhrát 10:6. Nicméně se Orlům nepodařilo na liberecké půdě vyhrát od začátku minulé sezóny. Bylo tedy jasné, že se bude jednat o velmi vyrovnanou partii.

Ospalý vstup hostů do utkání ulehčil Pantherům útočnou fázi. Než se Orli vzpamatovali, prohrávali již 3:0. Naštěstí se v průběhu úvodní periody dokázali probudit. První branku rtyňských vstřelil Fíla Geisler (3:1) z poloviny hřiště. Prakticky totožný scénář nastal po necelé minutě, kdy se z poloviny hřiště také nemýlil ani Kuba Téra (3:2). Vyrovnání viselo ve vzduchu, jenže domácí dokázali opět odskočit do dvoubrankového vedení (4:2) po využité přesilové hře. Do konce třetiny se ale ještě skóre utkání změnilo. Nejdříve se při přečíslení 3 na 2 prosadil Kuba Martinec (4:3) a následně srovnával Šíma Vacek (4:4). Po velmi rozlítané třetině se odcházelo do šaten za nerozhodného stavu 4:4.

V úvodu druhé třetiny šli hosté opět do početní nevýhody. Soupeř však svou druhou přesilovou hru nevyužil, navíc ihned po jejím konci inkasoval, kdy se z pravého kruhu prosadil Adam Petera (4:5). Rtyňští tedy poprvé v utkání šli do vedení. O minutu později byl však stav utkání opět srovnán, když soupeř využil svého přečíslení (5:5). Během dalších minut prostřední části utkání byly k vidění šance na obou stranách, ale jen jeden tým se do konce třetiny radoval. A to celek hostů. Fíla Geisler využil mezery v obraně domácích a z poloviny hřiště vymetl domácímu gólmanovi pavučiny z levé šibenice (5:6). Po druhé třetině tedy svítilo na světelné tabuli příznivější skóre pro celek hostů.

Orli navázali na úspěšný vstup do druhé třetiny i v té třetí. Z poloviny hřiště se prosadil i podruhé v utkání Kuba Téra (5:7) a Orli tak šli do dvoubrankového vedení. O čtyři minuty později se z předbrankového prostoru prosadil Tom Balcar (5:8) a navýšil tak rtyňský náskok již na tři branky. Domácím však byla nabídnuta již třetí přesilová hra v utkání, kterou dokázali využít a přiblížili se tak hostům na dvě branky (6:8). Devátou branku hostů si připsal Míra Kuře (6:9), který tak vrátil Orlům tříbrankové vedení. Závěr utkání dokázali domácí ještě patřičně zdramatizovat. Nejdříve snížili na rozdíl dvou branek (7:9), následně pak i na jednobrankový rozdíl (8:9). V samotném závěru domácí obléhali branku Orlů, kteří se mermomocí bránili. I díky famóznímu zákroku Honzy Seidla tři vteřiny před koncem Orli konečně dokázali vyhrát za tři body na liberecké půdě.

Po velmi vyrovnaném utkání si Orli upevnili čtvrtou příčku v Divizi C, čímž si i zajistili účast v bojích o Národní ligu. V bojích v play-up vyzvou jeden z celků Divize E, kde se ještě musí rozhodnout mezi celky Zlín Lions a FBC Intevo Třinec. Muže každopádně čeká ještě poslední utkání základní divizní části. V neděli 19. únoru přivítají na domácí půdě rezervu náchodského Áčka. Utkání je na programu v 17 hodin.