Po skalpu lídra Divize C předminulý víkend přivítalo na domácí palubovce mužské Áčko celek z opačného konce tabulky. Do Orlovny zavítal předposlední celek divizní tabulky ze Železného Brodu. Z posledního vzájemného utkání na soupeřově půdě přivezli muži tři body po pohodové výhře 16:3, nicméně očekávali vyrovnanou bitvu.

Domácí vstoupili do utkání lépe. Po úvodních pěti minutách vedli již o dvě branky díky přesným zásahům Míry Kábrta a Dejva Cejnara. Nicméně se i hostům v osmé minutě podařilo brankově prosadit. Dlouhé minuty se hrálo bez další branek. Až v samotném závěru úvodní periody dokázali hosté využít dvojnásobnou početní výhodu a srovnali tak stav utkání na 2:2.

Na začátku druhé periody se opět prosadili hosté, kdy využili další přesilovou hru. Šli tak poprvé v utkání do vedení. Domácí Orli dokázali o pár minut později srovnat stav utkání. Druhou branku v klání si zapsal Míra Kábrt. Vyrovnaný stav nevydržel moc dlouho, když hosté opět převrátili stav utkání na svou stranu. Nicméně dvěma přesnými ranami, jmenovitě Míry Kábrta, který zkompletoval hattrick, a Matese Labíka, byl stav utkání příznivější opět pro domácí. Do konce druhé části však dokázali Sokoli dorovnat a do šaten se opět odcházelo za nerozhodného stavu.

Poslední část utkání otevřeli pro změnu domácí. Přesný zásah si připsal Mára Weinelt a pomohl tak naposledy v utkání převrátit stav utkání ve prospěch domácích. Zanedlouho si domácí vydobyli dvoubrankové vedení, počtvrté v utkání se prosadil Míra Kábrt a to při přesilové hře. O minutu a půl později se však hosté opět dostali na dostřel. Míra Kuře mohl vrátit Orlům dvoubrankové vedení při trestném střílení, bohužel ale neuspěl. Krátce na to se podruhé v utkání prosadil i Mates Labík. Do tříbrankového vedení se domácí dostali o pár minut později, když i Mára Weinelt se zapsal mezi dvoubrankové střelce. Přestřelka ale zdaleka nebrala konce. Koberovy opět našly odpověď. Desátou branku Rtyně a svou třetí v utkání přidal Mára Weinelt. Sokoli se ale mermomocí snažili držet krok s domácím celkem, což jim přineslo ovoce. Osmou brankou v utkání se opět dostali na dostřel domácímu celku. To se však nelíbilo Dejvovi Šimáně, který Orlům vrátil tříbrankový náskok. V závěru periody hosté rozhodně nesložili zbraně. Díky dvěma brankám ještě patřičně zdramatizovali konec utkání. Úlevu na domácí střídačku přinesla až čtvrtá branka Máry Weinelta v samotném závěru utkání, kdy se Sokoli snažili srovnat stav ve hře v šesti.

Z brankové přestřelky tedy vyšli domácí vítězně. Po výhře 12:10 si připsali pátou výhru v řadě po novém roce a celkově šestou. Vyhlídky na playup jsou čím dál více reálnější. Mužům zbývají už jen dvě utkání do konce základní části Divize C. Ihned další víkend odcestují k posledním výjezdnímu utkání do dalekého Liberce, kde změří síly s celkem FBC Panthers Liberec, který již dokázali na domácí půdě porazit.