Muži zakončili své boje v Divizi C se stejným soupeřem, se kterým tento ročník otevřeli. V neděli přicestoval do Orlovny celek Florbal Primátor Náchod B.

Již od první třetiny bylo znát, že domácí prahnou po prodloužení vítězné šňůry. Z celkového pohledu měli více ze hry, což se odráželo i v nemalém množství brankových situací. Oproti tomu domácí brankář Honza Seidl neměl až tolik práce. Plná Orlovna očekávala první branku utkání, které se dočkala až v samotném závěru třetiny. Áda Vejrek našel na pravém mantinelu ten den hrajícího gólmana Honzu Beneše, který vymetl náchodskému brankáři pavučiny z pravé šibenice (1:0). Branka padla celých šest vteřin před první sirénou, tudíž domácí odcházeli do šaten s jednobrankovým náskokem.

Ve druhé třetině to bylo z brankového pohledu o něco veselejší. Přítomní diváci čekali na další branku jen necelých šest minut. Bohužel se ale prosadil soupeř při početní výhodě a srovnal tak stav utkání (1:1). Domácí si ale dokázali záhy vzít své vedení zpět. Po povedené kombinaci Míry Kábrta a Máry Weinelta se prosadil první jmenovaný (2:1). V samotném závěru prostřední periody měli domácí první možnost přesilové hry. Tu nedokázali využít, nicméně vteřinu po uplynutí náchodského trestu a zároveň vteřinu před koncem periody vymetl Mára Weinelt další pavučiny v náchodské kase a rtyňští tak vedli o dvě branky (3:1).

Třetí periodu otevřeli hned z kraje hosté a snížili tak své manko na jedinou branku (3:2). Během závěrečné periody se domácím podařilo přežít oslabení. Náchodští se mermomocí snažili srovnat stav utkání. Poslední dvě minuty utkání zkoušeli i hru v šesti, naštěstí neúspěšné. Díky dobrým blokům a zejména opět výborně chytajícímu Honzovi Seidlovi zůstali muži v novém roce neporaženi.

Áčko tedy uzavřelo základní divizní část výhrou 3:2 nad náchodskou rezervou. Již příští víkend vyrážejí do dalekého Třince, kde sehrají úvodní dvě utkání v bojích o Národní ligu. Nebojte, s detaily Vás budeme co nejdříve informovat, jelikož první březnový víkend se play up série přestěhuje na rtyňskou půdu.