Úvodní část patřila takřka ve všech ohledech domácím. Ospalý a nekoncentrovaný výkon rtyňských nabídl hned několik brankových příležitostí mladoboleslavským, kteří je dokázali patřičně využít. Celých 29 vteřin stačilo Florbalové akademii, aby otevřela brankový účet utkání. Do dvoubrankového vedení se domácí dostali již ve třetí minutě. Rtyňští se jen stěží dostávali do situací, které by ohrozily domácí svatyni. Do konce úvodní periody dokázali mladoboleslavší vsítit další dvě branky a odskočit na rozdíl čtyř branek.

Vstup do druhé třetiny se nesl v prakticky stejném duchu. Po sedmi uplynulých minutách této periody svítil na světelné tabuli hrůzostrašný stav - 7:0 pro domácí. Hosté se však naštěstí dokázali vzchopit. Během 59 vteřin se jim podařilo vstřelit tři slepené branky a snížit tak manko na čtyři branky. Čisté konto sebral domácímu brankáři Domča Hebelka, následně vymetl pavučiny Mates Labík a poslední z těchto tří branek vstřelil Kuba Téra přízemní střelou. Do konce třetiny se však radovali ještě jednou domácí a odskočili tak rtyňským na pětibrankový rozdíl. Po druhé siréně bylo skóre utkání 8:3.

Brankový účet třetí třetiny opět otevřeli domácí. Ani dvě slepené branky Kamči Hebelky a Máry Weinelta nestačili na bodový zisk. Konečné skóre utkání 9:5 pro Florbalovou akademii.

Ani na podruhé se rtyňským neporařilo mladoboleslavské porazit. Po porážce 5:6 po prodloužení na domácí půdě berou muži z obou vzájemných klání pouhý bod. Nicméně muži uzavřou kalendářní rok dvěma utkáními na domácí půdě. A to již příští víkend. V sobotu 17. prosince vyzvou celek FBC Kutná Hora, které muži smolně podlehli 4:3, a v neděli, o den později, taktéž v 18:00, se postaví proti celku FBC Panthers Liberec.