Mužský elitní celek sehrál v neděli 10. kolo Divize C proti soupeři z Železného Brodu - TJ Sokol Koberovy. V minulém ročníku Divize jsme se u nich utkali také na podzim a jednalo se o jednostrannou záležitost. Nutno podotknout, že odveta u nás v Orlovně neprobíhala dle představ a 2 body bral soupeř po prodloužení, takže jsme věděli, že nesmíme nic podcenit.

V první třetině se toho zase tak moc důležitého nestalo. Do první formace se vrátil po zranění Kábrt a hned ve svém druhém střídání po nahrávce Cejnara nás poslal do vedení. Do konce už pak žádná branka nepadla, jen jsme hráli v oslabení, ale soupeř nedokázal využít početní výhody. Tak se do šlo do šaten za stavu 0:1 pro hosty.

Druhá třetina už byla o něco zajímavější. Hned zkraje dokázal soupeř vyrovnat a všichni v hale si mysleli, že bude zaděláno na dramatickou podívanou. Bohužel pro domácí přišla pak obrovská gólová smršť hostí. Dokonce nastala situace, kdy padly 3 branky do domácí sítě během 24 sekund. Po siréně se šlo do šaten za stavu 1:9 pro hosty.

Třetí a poslední třetina se moc nelišila od té druhé. Hosté dominovali na hřišti, hráli na balonku a na co sáhli, to proměnili ve zlato. Domácí v této třetině také skórovali a dokonce dvakrát, ale na výsledek zápasu to nemělo žádný vliv. Po posledním hvizdu svítilo na výsledkové tabuli skóre 3:16 pro hosty.

Pozitiva ze sobotního utkání - 100% oslabení i přesilovek, velká produktivita, udržení tempa po celou dobu utkání a až na drobné výjimky dobrá disciplína, protože to místy vypadalo, jako bychom hráli někde na Baníku, kolik urážek tam lítalo halou.

Jedná se o zatím naši nejvyšší výhru v tomto ročníku Divize a doufáme, že se tím nenecháme ukonejšit a navážeme na parádní výkon. Teď nás čeká týdenní odmlka od florbalu. K příštímu utkání nás přivítají v hlavním městě Severu Čech - Liberci. V sobotu večer 26. 11. tam odehrajeme utkání proti liberecké rezervě, tak nám držte palce!