Včera 3. 10. 2021 sehráli Muži A utkání 4. kola Divize B na horké půdě v Železném Brodě.

Výsledek zápasu: TJ Sokol Koberovy 4:10 Orel Rtyně v Podkrkonoší (branky ve třetinách: 3:4, 0:5, 1:1). Střelci utkání: 0:1 Kábrt, 1:1 Reczai, 2:1 Hradil, 2:2 Jansa, 3:2 Novotný, 3:3 Weinelt, 3:4 Kábrt, 3:5 Kábrt, 3:6 Geisler, 3:7 Balcar, 3:8 Weinelt, 3:9 Hebelka, 4:9 Kopáček, 4:10 Vacek.

Včera nás čekal těžký souboj o průběžné první místo v Divizi B. K soupeři muži hned ze začátku přistoupili s mírným respektem a to nás stálo tři obdržené branky. Pak už muži ale začali plnit, co si řekli v kabině před zápasem. Byli sebevědomí, makali na sto procent a dostávali se do šancí, které dokázali proměnit. Vyzdvihl bych hru v přesilových hrách, ve kterých se áčku podařilo vždy skórovat. Ve třetí třetině muži polevili, Koberovy do nás začali „bušit“, ovšem gólman Beneš senzační drama nepovolil, a tak muži odjíždějí s třemi body do tabulky. Nutno zmínit, že náš trenér Míra Kábrt zaznamenal hattrick a žádnou asistenci.

Do pozápasového rozhovoru jsem si dnes pozval zúčastněného asistenta trenéra Davida Šimáně.

Davide, zdravím, nejprve otázka na tebe. Jak se vyvíjí tvé zranění a kdy už konečně nastoupíš za rtyňský Orel?

No podobnou otázku jsem čekal. Před dvěma týdny jsem podstoupil operaci kolene, která se naštěstí povedla. Jenže možná budu muset ještě na plastiku předního křížového vazu, což by mě vyřadilo na celý zbytek sezony. Takže buď nastoupím ještě před zimní přestávkou, nebo až za rok v Národní lize (smích).

Za co bys nejvíce pochválil své svěřence ve včerejším zápase?

V první řadě určitě to, že jsme po první třetině v kabině řekli, jak přesně to budeme hrát a kluci to plnili do nejmenších detailů. A v druhé řadě určitě přesilové hry. Jsem rád, že jsme všechny proměnili a snad se stanou naší silnou stránkou v soutěži.

A teď co bys svým svěřencům vytkl ve včerejším zápase?

Určitě nekonzistentnost ve třetí třetině. Chvíli se kluci viděli v první lize a přestali jsme hrát. Na střídačce jsem zažíval infarktové momenty, když chodili borci z Koberových dva na nula a Beny to chytil. A taky zbytečné vyloučení, nechali jsme se zbytečně vyprovokovat a akorát jsme soupeře pustili do tlaku.

To bude vše. Děkuji za odpovědi a ať se koleno uzdraví rychle.