Na horké půdě celku z města soutoku Labe a Vltavy sehráli muži v sobotu 24. září utkání jako na houpačce. V první třetině se rtyňským povedlo vsítit dvě branky. Soupeř v této části pálil slepými, a tak se do šaten po první části utkání odcházelo za stavu 0:2 pro hostující celek.

Druhá třetina byla o poznání gólově atraktivnější. Mužům se do poloviny utkání povedlo odskočit soupeři na pětibrankový rozdíl a vzájemné klání se zdálo být velmi jednostranné, čemuž napovídalo i aktuální skóre 1:6. Během tří minut bylo vše ale úplně jinak. Velmi krátký herní výpadek mužů povolil soupeři dostat se zpět do utkání. FALCON využil své momentum dokonale a v závěru druhé třetiny byl stav již rovnocenný 6:6.

Muži vstoupili do poslední části s jasným cílem - převrátit utkání zpět na svou stranu a odvézt si všechny 3 body. Soupeř však začal třetinu mnohem lépe, hned v první minutě šel poprvé v utkání do vedení. Vyrovnání se rtyňští dočkali při svém vlastním oslabení v půlce poslední části. Už to vypadalo, že utkání bude muset rozhodnout prodloužení či nájezdová loterie. Avšak celých devět vteřin před koncem základní části muži vsítili osmou a výherní branku.

Díky zisku tří bodů patří mužům po třetím kole Divize C třetí příčka. Již příští sobotu 1. 10. v 18:00 odehrají druhé domácí utkání proti týmu Florbalová akademie MB, kterému v minulém ročníku na domácí palubovce podlehli.