Druhé divizní kolo nabídlo velmi vyrovnané utkání. Jablonec se, jak již bylo zmíněno, vrátil po roce na divizní úroveň a to rovnou s plnou polní. Do města bižuterie přišlo hned několik hráčů z liberecké rezervy a na průběhu utkání to bylo znát.

Hned od úvodních minut bylo jasné, že se bude jednat o velmi vyrovnanou bitvu. Brankový účet utkání otevřelo hostující mužstvo v sedmé minutě. Samotného Dejva Cejnara našel před kasou krásnou přihrávkou Mára Weinelt, a první zmiňovaný nenechal domácímu gólmanovi sebemenší šanci (0:1). Odpověď domácích na sebe ale nenechala čekat. Jen o minutu a půl později bylo skóre srovnáno (1:1). Rtyňští si však takměř ihned dokázali vzít vedení zpět, když Áda Vejrek našel krásnou krosovou přihrávkou Šímu Vacka, který měl jednoduchý úkol (1:2). Skóre ale opět nebylo dlouho ve prospěch hostů. Jablonečtí našli opět rychlou odpověď, a to po osmatřiceti vteřinách. Na chvíli byl s brankami útrum. Nicméně se i potřetí dokázali Orli prosadit. Úplně volného Ádu Vejrka našel na středu Dejv Šimáně (2:3). Necelou půlminutu před první sirénou ale domácí dokázali opět srovnat krok (3:3).

Brankový účet druhé třetiny opět otevřelo hostující mužstvo, kdy se v úplném závěru přesilové hry prosadil z půli hřiště Dejv Cejnar po přihrávce Míry Kábrta (3:4). Tak jak již bylo psáno v první třetině, tak tomu bylo i v té druhé. Jablonečtí opět dokázali, již počtvrté, skóre vyrovnat v půli probíhající třetiny (4:4). Dlouhé minuty byl stav utkání vyrovnaný. Nicméně, celých pět vteřin před koncem druhé třetiny šli domácí do vedení (5:4). Závěr na balónku se hostujícímu celku vůbec nepovedl a tím pádem odcházeli do šaten s jednobrankovým mankem.

Ve třetí třetině se hra přelévala z jedné strany na druhou, ale ke gólovým oslavám to nevedlo ani na jedné straně. I přesto, že domácí měli možnost trestného střílení, které však s přehledem vychytal Honza Beneš. Rtyňští byli nuceni zkusit hru v šesti ke konci základní hrací doby, která naštěstí přinesla své ovoce. Necelé dvě minuty před koncem utkání se prosadil Mírá Kábrt krásnou střelou z výběhu (5:5).

Během nastaveného času nebral bod navíc ani jeden z celků, a tak přišly na řadu samostatné nájezdy. V první sérii se prosadily oba dva celky, na straně hostů to byl Mára Weinelt. Ve druhé sérii to bylo přesně naopak, vynikli oba gólmani. Třetí série opakovala scénář té první, exekutorem na rtyňské straně byl Míra Kuře. Ve čtvrté sérii podržel tým hostů Honza Beneš a druhý bod do tabulky připsal hostujícímu celku poslední zmiňovaný exekutor Míra Kuře.

Z jablonecké tahanice s celkem, který výrazně, od svého posledního působení na divizní úrovni, posílil, si Orli připsali dva body po výhře v loterii samostatných nájezdů. Muži jsou tedy po dvou utkáních neporaženi. Již v sobotu, tj. 23. září, se poprvé v novém ročníku soutěže představí mužské Áčko na domácí palubovce, ve kterém přivítají dalšího staronového soupeře a lídra Divize C — Finance Novák FBK Jičín.

Přijďte domácí celek podpořit v cestě za další výhrou a udělat pořádnou atmosféru.