Muži vstoupili do utkání velmi aktivní hrou, na kterou soupeř po celou dobu první třetiny hledal odpověď. Díky velkému nasazení a ospalé hře libereckého Béčka si Orli během první třetiny vybudovali tříbrankový náskok. Nutno podotknout, že se prosadily všechny tři lajny.

V druhé periodě se hra takměř vyrovnala, i když si Orli do první půle prostřední třetiny dokázali vybudovat už pětibrankový náskok. Liberci se ale jejich aktivnější počínání odvděčilo. Do konce třetiny dokázali liberečtí snížit brankové manko opět na rozdíl tří branek. Manko mohlo být i dvoubrankové, ale skvěle chytající Honza Seidl zneškodnil trestné střílení domácích.

Ve třetí třetině byl naopak aktivnějším celkem ten domácí. I tak se Orlům podařilo soupeře udržet na uzdě. Do posledních dvou minut základní hrací doby oba dva brankáři lovili míček zpoza svých zad celkem dvakrát. V posledních dvou minutách bylo k vidění i trestné střílení pro hosty, které, na rozdíl od domácího celku, proměnili.

Muži tedy konečně po tříletém působení v divizní soutěži porazili FBC Liberec B na jeho palubovce, a to v poměru 4:8.

Již další víkend Orli vyrážejí znovu do podhůří Jizerských hor na venkovní utkání, ve kterém se střetnou se staronovým soupeřem z Jablonce. Utkání je na programu v sobotu 16. září od 18 hodin.