Z utkání v minulé sezóně s Mladou Boleslaví si muži připsali pouhý bod, jelikož na boleslavské půdě prohráli po hororovém začátku a na domácí půdě si soupeř připsal druhý bod z utkání po výhře v nastaveném čase. Muži tedy měli co napravovat.

Orli začali utkání aktivněji na balónku a soupeře k ničemu takřka nepouštěli. I přesto neměl ani jeden z gólmanů moc práce. Hostům se ale podařilo hnedka zkraje utkání jít do vedení po brance Míry Kábrta z velkého brankoviště (0:1). Hra se sice odehrávala více na polovině domácích, i přesto ale zůstal stav dlouhou dobu nezměněn. Až v závěrečné dvouminutovce se Orlům podařilo odskočit na dvoubrankový rozdíl po brance Vojty Rusina (0:2). Nicméně domácí dokázali snížit brankový rozdíl během přesilové hry celou vteřinu před první sirénou (1:2).

Ač první třetina nepřinesla valné množství gólových oslav ani na jedné straně, druhá třetina byla o poznání odlišná. Druhou třetinu otevřeli taktéž hosté, když se prosadil Dejv Cejnar (1:3). O dvě minuty později opět lovil gólman domácích míček zpoza svých zad, když se v přesilovce prosadil Dejv Šimáně (1:4). Domácí vynikají svojí houževnatostí, která přinesla i v tomto klání své ovoce, podařilo se jim dvěma slepenými brankami dostat na dostřel (2:4 a 3:4). Ke konci třetiny však vrátil Mára Weinelt Orlům dvoubrankové vedení (3:5). Nicméně domácí se pokoušeli dostat zpět na dostřel , což se jim i podařilo, když opět snížili své brankové manko na rozdíl jediného gólu (4:5).

Třetí třetina započala opět v režii Orlů, kteří dokázali skórovat celkem !třikrát! a to na ose Vojta Rusín — Mára Weinelt — Šíma Vacek (4:8). Během druhé početní výhody v utkání se hosté opět dokázali prosadit a přiblížit se opět na dostřel Orlům (5:8). I když byla závěrečná periody v půlce, muži dokázali své vedení udržet a navíc uzavřít výsledek poslední brankou v utkání Míry Kábrta (5:9).

Muži po roční odmlce dokázali na vytrvalého soupeře vyzrát a připisují si další tři body v tabulce. Nutnou podotknout, že se jedná již od šestou výhru v řadě od samého začátku sezóny! K výhře Orlů na horké boleslavské půdě přihlížela i hrstka úžasných rtyňských fanoušků, děkujeme!

Divizní kolotoč pokračuje již další sobotu, tj. 21. října, kdy se Orli potřetí v nové sezóně představí na domácí palubovce, kde od 18 hodin vyzvou FBC Panthers Liberec.