První část byla tou nejvyrovnanější. Oba celky se snažily získat náskok na svou stranu, ale bezúspěšně. Takměř v poloviny úvodní periody se ale konečně domácí fanoušci dočkali. Ve vlastním oslabení poslal Orli do vedení Šíma Vacek, kterého úplně samotného během oslabení našel Áda Vejrek (1:0). Kdyby čas plynul o trošičku pomaleji, mohlo se do šaten odcházet za stavu 2:0, ale branka se zvukem sirény nemohla být uznána, a tak zůstal stav utkání nezměněn.

Hned zkraje druhé části mohli hosté srovnat, nicméně exekutorovi trestného střílení nedal domácí gólman Honza Seidl žádnou šanci a udržel tak těsné vedení domácích. Branky byly opět k vidění skoro v půli dané třetiny. Dvěma slepenými brankami se domácí dostali již do tříbrankového vedení. Druhou branku si po rychlém náhozu Ády Vejrka srazili hosté do brány sami, tu třetí vsítil kapitán Míra Kábrt (2:0 a 3:0). Ke konci prostřední části se však FALCONU podařilo i přece jen snížit, nicméně ne při hře 5 na 3, ale až v počtu 5 na 4 (3:1). Dvoubrankové vedení si Orli odnesli s sebou do šatny během druhé přestávky.

Třetí třetina musela diváky snad nejvíce bavit. Domácí mužstvo si postupně budovalo velký náskok. Dvě slepené branky Šímy Vacka a Dejva Cejnara znamenaly již čtyřbrankové vedení (4:1 a 5:1). O pětibrankový rozdíl se podruhé v utkání postaral Míra Kábrt (6:1). FALCONU se přeci jenom podařilo snížit (6:2), nicméně domácí měli utkání pevně ve svých rukách a dokázali nakonec zvítězit 7:2, kdy poslední branku vsítil Mára Weinelt.

Úctyhodná série výher Orlů i nadále pokračuje. Nicméně je čeká již následující víkend, v sobotu 14. října, málo oblíbený tým. V Mladé Boleslavi se utkají s Florbalovou Akademií MB, kterou v minulé sezóně nedokázali porazit. Utkání je na programu od 17 hodin v Nové MSH v Mladé Boleslavi.

Odkaz na fotogalerii: Muži A, zápas Divize proti Floorball Club Falcon, 7.10.2023 | Zonerama.com