Jičín, stejně tak jako Jablonec, se vrátil do divizních soutěží po roční odmlce. Do Orlovny přicestoval jako první celek tabulky, kdy obě dvě svá první sezónní utkání vyhrál.

První třetinu otevřel Áda Vejrek, který umístil svou střelu nechytatelně na bližší tyč po přihrávce Máti Labíka (1:0). Dlouhé minuty se Orli snažili dobývat svatyni hostí, kdy se jim po dalších sedmi minutách podařilo navýšit své skóre na dvoubrankový rozdíl. V přesilové hře se prosadil Mára Weinelt, kterému naservíroval krásnou přihrávku Dejv Cejnar (2:0). Muži si však nedokázali své vedení pohlídat. Během dvou oslabení se soupeři podařilo s velkým štěstím srovnat stav utkání (2:1 a 2:2). Do šaten se tady odcházelo za nerozhodného stavu.

Diváci se nestačili po první přestávce ani řádně usadit a mohli sledovat trestné střílení domácího celku. Kdo jiný mohl být exekutorem, než Míra Kuře, který se samozřejmě nemýlil a nenechal hostujícímu gólmanovi sebemenší šanci (3:2). Druhá branka periody, byla tak jako v té první, v režii domácího celku. U branky byl opět poslední zmiňovaný, nyní však v pozici nahrávajícího hráče, když našel samotného Fílu Kuldu (4:2). Jičínu se však opět podařilo brankové manko snížit, ne však úplně smazat (4:3). Ve vlastním oslabení ukázal všem úžasným divákům Dejv Cejnar svou ikonickou střelu zápěstím a vrátil tak mužům dvoubrankové vedení (5:3).

Třetí třetina byla ve všech směrech v režii domácího celku. Celá Orlovna přihlížela koncertu, který domácí celek spustil. I přes vyhrocenou hru hostujícího celku se domácím podařilo celkově čtyřikrát skórovat. A to na ose střelců Mára Weinelt (6:3) - Fíla Kulda (7:3) - Mára Weinelt (! HATTRICK HERO ! - 8:3) - a Vojta Rusín (9:3). Nutno podotknout, že poslední zmiňovaný se prosadil poprvé od doby, kdy opět začal oblékat orelský dres.

Domácí se uvedli na domácí palubovce a před kulisou úžasných diváků vysokou výhrou 9:3 a sesadili dosavadní první celek tabulky z pomyslného trůnu. Další víkend, v sobotu, tj. 30. září, vyrážejí muži na další venkovní utkání do Dvora Králové. Na pomyslné derby dorazilo v minulé sezóně na 190 diváků a muži se nemohou dočkat dalšího vzájemného klání! Úvodní buly je na programu v 18:30 v hale ZŠ Strž. Přijďte muže podpořit a pomoci jim prodloužit sérii výher na čtyři utkání!