Jak již bylo napsáno, v minulém roce se Orlům utkání na dvorské půdě vůbec nepovedlo. Domácí tehdy brali bod navíc po výhře na nájezdy, a to před úžasnou kulisou 190 diváků.

Od začátku klání se hra na obou stranách postupně přiostřovala. Ve vzduchu visela rivalita. Hra se přelévala ze strany na stranu, přičemž měli Orli většinu času více ze hry. Jejich herní nasazení bylo nakonec odměněno první brankou utkání. Mára Weinelt natáhl balónek za sebe a nechytatelnou střelou nenechal domácímu gólmanovi šanci (0:1). O necelé tři minuty měli hosté možnost trestného střílení. Kdo jiný by se ho mohl ujmout, než Míra Kuře. Víc asi psát nemusíme (0:2). To bylo z úvodní periody vše, utkání se vyvíjelo dle představ Orlů.

Úvod druhé třetiny měl prakticky totožné tempo jako v té první. Jediným rozdílem bylo, že úvodní branku této periody vstřelil domácí celek a snížil tak své manko (1:2). Nicméně o pár chvil později si Áda Vejrek pohrál s obranou domácích a poslal hosty opět do dvoubrankového vedení (1:3). Domácí se dokázali dostat na dostřel ještě jednou, když se jim podařilo zužitkovat početní výhodu (2:3). Více branek v této periodě už nepadlo.

V poslední periodě hosté odolávali tlaku domácích, kteří se mermomocí snažili stav utkání vyrovnat. Hra Orlů jim to ale prakticky znemožňovala. Navíc, tak jako v první třetině, se hostům podařilo získat opět dvoubrankový náskok, když se osamocený Áda Vejrek před sokolským gólmanem nemýlil a vyvěsil (2:4). Co by to ale bylo za derby, kdyby se opět domácím nepodařilo snížit na dostřel jedné branky (3:4). Nicméně však domácím nejspíše došel všechen střelný prak a navíc se Orlům ještě podařilo v závěrečné minutě utkání potvrdit své vítězství, kdy se z bezprostřední blízkosti prosadil Dejv Cejnar (3:5).

Derby tedy patří Orlům. Před obrovskou, na divizi nezvyklou, domácí kulisou, kterou ale z velké části tvořili i úžasní rtyňští fanoušci, se Orlům podařilo skolit Sokoly! Muži tedy zůstávají v novém divizním ročníku bez prohry. Již příští víkend se představí podruhé na domácí palubovce, kdy v sobotu, tj. 7. října, přivítají Floorball Club FALCON.