Ženy se po dvou utkáních ve Slezsku utkaly s dalším soupeřem ze vzdáleného kouta republiky. V neděli 4. prosince zavítaly do hlavního města Moravy - Brna. Po prvním vzájemném klání tuto sezónu však odjížděly do Podkrkonoší s prázdnou.

Vstup do utkání vyšel prakticky perfektně domácím. Po celých šestnácti vteřinách šel soupeř okamžitě do vedení. Židenicím se během celé třetiny dařilo eliminovat všechna rtyňská snažení na vstřelení branky. Navíc se jim dařilo postupně během první periody navyšovat svůj náskok. Druhá branka přišla takměř záhy po té první. Další dvě na sebe nechaly čekat až do druhé půle úvodní části. Soupeř si tedy vybudoval během první třetiny čtyřbrankový náskok.

Druhá třetina byla z brankového hlediska vyrovnaná. Rtyňským svěřenkyním se podařilo v úvodní pětiminutovce snížit čtyřbrankové manko. Načež ale domácí našly odpověď. Dvě slepené branky Židenic vrátily a zároveň navýšily brankový rozdíl domácích. Ale ani poslední branka druhé části, branka hostí, na sebe nenechala dlouho čekat. V druhé půli této části se již ani jeden z celků neprosadil. Po druhé siréně měly Brňanky, stejně jako po té první, čtyřbrankový náskok.

Poslední část již nenabídla žádnou závratnou podívanou. Domácí jen stvrdily své vítězství v samotném závěru utkání sedmou brankou. Konečné skóre utkání 7:2.

Ženy tedy padly počtvrté v řadě a aktuálně jim patří předposlední, jedenáctá příčka. Nicméně je ihned další víkend, v sobotu 10. 12., čeká odvetné utkání na domácí půdě. Přijďte ženy podpořit v 18:00 do Orlovny a pomoc jim vrátit Židenicím porážku.