Dne 12.9. 2021 odehráli “Muži A” své první ligové utkání v této sezóně na palubovce KM Automatik FBK Jičín. Muži vyhráli 2:3 a o rozhodující branku se ke konci zápasu postaral Adam Petera.

Do svého pozápasového rozhovoru jsem si pozval gólmana rtyňského Orla Jana Beneše:

Beny, nejprve bych se chtěl zeptat, jak ses těšil na novou sezónu a jak probíhala příprava?

Tak na novou sezónu jsem se těšil velice, jelikož minulá sezóna byla dosti krátká kvůli covidu a navíc jsme postoupili do vyšší ligy, což ve mně vyvolalo ještě větší nadšení. Co se týče letní přípravy, tak si myslím, že jsme v ní vůbec nezaostali a dokonce jsme měli i kondičního trenéra, který nám dal pěkně zabrat a fyzicky nás připravil. Ke konci letní přípravy nás čekalo soustředění, kde jsme se snažili dopilovat všechny nedostatky a myslím si, že jsme to zvládli úspěšně.

Jaké jsou tvé očekávání od následující sezóny jako jednotlivce a i z hlediska týmu?

Docházel jsem na většinu tréninků, takže pevně věřím, že mám formu a budu předvádět skvělé výkony a tým vzadu podržím i v těch nejtěžších chvílích. Z hlediska týmu očekávám kvalitní výkony, jelikož ho máme složený ze zkušených a šikovných borců, takže máme i na ty nejtěžší soupeře.

Dnes jsi byl zvolen za MVP svými spoluhráči, co si o tom myslíš? Jak se ti hrálo? A co bys popřípadě chtěl ještě zlepšit?

Myslím si, že to byl skvělý výkon celého týmu a to, že zvolili za MVP zrovna mě bylo třešničkou na dortu. Spoluhráči chodili do bloku střel jakoby neznali bolest, takže mně opravdu dost pomáhali. Jinak jediný, co bych vytkl je, že jsme neproměnili několik tutovek a to může v budoucích zápasech rozhodovat, takže na tom musíme zapracovat. Díky kluci!

Honzo, děkuji za rozhovor a ať se daří!

Taky děkuji.