Včera 6. 10. 2021 sehrálo mužské “Áčko” 8. kolo Divize B v Mladé Boleslavi.

Výsledek zápasu: Florbalová akademie MB 3:4 Orel Rtyně v Podkrkonoší (branky v třetinách: 1:0, 0:4, 2:0). Střelci utkání: 1:0 Machač, 1:1 Kábrt, 1:2 Téra, 1:3 Petera, 1:4 Vejrek, 2:4 Ngoc La, 3:4 Ngoc La.

Další výjezdní utkání pro rtyňský Orel a známý soupeř z Poháru Českého Florbalu. Před tímto kolem se nám ho ještě nepovedlo porazit. Potkali jsme se dvakrát a vždy utkání skončilo ve prospěch Florbalové akademie, takže jsme jim měli co vracet. Do zápasu jsme vstoupili asi ještě unavení z cesty, celkově první třetina byla z naší strany ospalá a soupeř zaslouženě vedl. Po první přestávce přišel na palubovku úplně jiný tým. Doslova jsme soupeře pustili jen k jedné šanci, jinak to byl kolotoč z naší strany. Ovšem přišla třetí třetina a náš proslulý začátek. Zase jsme se viděli o pár kilometrů vedle - v hale extraligové Mladé Boleslavi. Začátek klasicky prospaný a soupeř vstřelil 2 branky a dotáhl se na rozdíl jediného gólu. Pak utkání začalo být hodně nahoru dolů. Konec jsme nakonec zvládli lépe my, neinkasovali jsme a vyhráli.

A teď už k mému klasickému pozápasovému okénku s hráčem utkání Kamilem Hebelkou.

Ahoj Kamile, patříš k nejmladším v A týmu, jak zvládáš ten tlak na hřišti?

Čau, myslím si, že tlak na hřišti zvládám, protože už dlouhou dobu hraju s klukama, kteří jsou starší než já.

Včera těsná výhra 3:4 v Boleslavi. Jaké byly tvé očekávání od tohoto zápasu?

Včera jsem čekal, že vyhrajeme, protože od začátku sezóny se nám jako týmu daří, ale myslel jsem si, že padne více gólů na obou stranách.

V divizi se nacházíte na krásném čtvrtém místě. Je to zatím úspěch na nováčka soutěže?

Určitě je to úspěch. Do divize jsme postoupili losem a myslím, že soupeři v divizi nečekali, že budeme jedni z těch, co budou bojovat o horní příčky tabulky.

Kamile děkuji za rozhovor a přeji hodně štěstí do sezóny.