Sobotní utkání nabídlo velmi kvalitní florbalovou podívanou, kterou sledovala početná fanouškovská kulisa. Pražané v aktuálním divizním ročníku působí velmi dominantě, jelikož první body ztratili až na kutnohorské půdě v předešlém divizním kole. Nicméně i přes tento fakt nastoupili muži do utkání velmi sebevědomě a nedarovali soupeři ani metr hřiště zadarmo.

První třetina začala v opatrnějším tempu. Na obou stranách se rozhodně nejednalo o žádné střelecké hody. I přes lepší herní projev domácích se z první branky radoval soupeř. Záhy našli Slávisté i podruhé recept na výborně chytajícího Honzu Beneše a odskočili na rozdíl dvou branek. Avšak ani golman hostí nezůstal v této třetině stoprocentní, kdy mu po úniku po pravém mantinelu vymetl pavučiny z levé šibenice Mára Weinelt. Po čtyřech střelách na každé straně a celkově třech vstřelených brankách se po první siréně odcházelo do kabin za stavu 1:2 pro celek hostů.

Druhá třetina byla z pohledu střeleckých pokusů a herního projevu domácích mnohem lepší. Soupeř dokázal ohrozit svatyni rtyňských pouze dvakrát, ze kterých však dokázal jednou překonat domácího brankáře, a to k tomu při početní výhodě rtyňských. Rozdíl ve skóre byl opět dvoubrankový. Z celkem osmi střeleckých pokusů se domácím podařilo také vsítit jedinou branku, kdy Kamča Hebelka našel před brankou volného Šímu Vacka, který s přehledem uklidil míček k levé tyči. Po druhé siréně odcházeli rtyňští do šaten opět s jednobrankovým mankem.

Třetí perioda se nesla prakticky ve stejném duchu jako ta předchozí. Slávisté opět ukázali pravý význam střelecké produktivity. Z jediné střely dokázali vytěžit maximum. Přečíslení čtyři na dva využili s přehledem střelou pod horní tyč brankové konstrukce. Pavučiny vymeteny v obou brankách, uklízečka neměla tedy tolik práce. Poslední naději dal domácím Rosťa Verner, když po sólové akci uklidil míček nad levou nohu slávistické brankové opory. Celé tři minuty před koncem základní hrací doby šli domácí do šesti. Jediné a smolné vyloučení domácích však sebralo takměř veškerou naději na zisk jakéhokoli bodového přídělu.

Konečné skóre 3:4 pro Sešívané je krutou realitou. Muži i přes výborný výkon v defenzivních činnostech, předvedenou hru a konstantní vysoké nasazení nedokázali najít recept na golmana hostů. Lekce z produktivity hostů byla až k nevíře. Nicméně se muži za celkový herní projev nemusí stydět, tři body by však byly chutnou třešničkou na dortu.

Již příští neděli, tj. 13. 11., vyrazí na jihozápad Krkonošského podhůří. Od 17 hodin se postaví proti týmu ze Železného Brodu, kterému nadělili v minulé sezóně dvouciferný příděl na jejich půdě.