V sobotním utkání ženy přivítaly mančaft z Vysočiny. Soupeřem jim byla SK Jihlava.

První část utkání nepřinesla žádné brankové hody. K vidění byla pouze branka hostí.

Pomyslný pytel s brankami se roztrhl až v následující, druhé periodě. Nejdříve domácí srovnaly stav utkání. Soupeř ale záhy odskočil na rozdíl dvou branek a převzal si zpět vedení. Netrvalo však moc dlouho a při početní výhodě domácích se podařilo skóre snížit na rozdíl jediné branky. Celých 14 vteřin uplynulo od následného vhazování a jihlavská brankářka lovila již potřetí v této třetině míček ze sítě. Z brankového hlediska to bylo pro druhou část vše. Po druhé siréně byl stav srovnaný na 3:3.

Třetí třetina byla takzvaně: “Buď vše nebo nic.”. I přes lepší herní projev domácích byly vidět jen branky hostujícího celku. Ani timeout na domácí straně v reakci na obdrženou branku nepomohl ženám k zisku bodů. V závěrečných vteřinách soupeř pojistil svou výhru druhou vstřelenou brankou v této části.

Ženám se po vyrovnaném utkání nepodařilo získat chtěné body.

Kompletně jiná písnička to však byla v nedělním utkání. K pomyslnému derby přicestovalo do rtyňského svatostánku hradecké IBK.

První třetina patřila brankově i střelecky domácím, a to na plné čáře. Rtyňské ženy se z deseti střeleckých pokusů prosadily hned čtyřikrát. Za to žádný ze tří střeleckých pokusů hradeckých neskončil za zády domácí golmanky. Po první části se tedy do šaten odcházelo za stavu 4:0.

Druhá třetina nechala přítomné přihlížející na vstřelení branky dlouho čekat. Při početní výhodě se v půli druhé periody prosadily i hradecké lvice. Netrvalo dlouho a náskok domácích byl již dvoubrankový. Rtyňské ženy našly odpověď na snížení stavu utkání až v poslední dvouminutovce této části. Na světelné tabuli po druhé siréně svítilo skóre 5:2 pro domácí.

Ve třetí třetině, stejně tak jako v té druhé, se podařilo skórovat hradeckým jako první. Dvoubrankový náskok byl opět na světě. Od tohoto okamžiku nenechaly však domácí nic náhodě, vzaly utkání opět do svých rukou a nasázely soupeři postupně tři branky. Soupeř se již na žádnou brankovou radost nezmohl.

Ženy si tedy po smolné sobotní prohře spravily chuť na hradeckých lvicích. Podařilo se jim konečně získat tížené tři body na domácí palubovce!

Již tuto neděli, tj. 6. 11., se ženy představí opět před domácím publikem, a to od 14:00. Soupeřem jim bude kádr z města kostky cukru z Dačic. Přijďte ženy podpořit za dalším ziskem cenných tří bodů na domácí půdě!