Z říjnového vzájemného klání s Kutnou Horou odcházeli muži poraženi. Po velmi vyrovnané bitvě bral soupeře všechny tři body po výhře 4:3. Očekávala se tedy opět vyrovnaná partie.

Vstup do utkání byl z obou stran velmi rozvážný. Během této části měly oba dva celky shodně po sedmi střelách. Brankový účet tohoto utkání otevřeli hosté v šesté minutě. I přes velmi dobře vypracované brankové situace se však domácí nedokázali prosadit. Navíc hosté mohli ve dvanácté minutě odskočit do dvoubrankového vedení, když jim bylo nabídnuto trestné střílení. Avšak výborně chytající Honza Beneš nenechal nic náhodě a vynuloval kutnohorského střelce. Po první třetině se odcházelo do šaten za stavu 0:1 pro Kutnou Horu.

Během první půle druhé periody nebyly k vidění žádné branky. Na začátku druhé půle této části však měli hosté výhodu přesilové hry, kterou dokázali, i přes výborně bránící domácí mužstvo, využít a odskočit tak rtyňským na rozdíl dvou branek. Vzápětí se však konečně dočkali i domácí. Ke konci druhé periody dostali rtyňští svěřenci možnost přesilové hry, kterou ale nedokázali zužitkovat. Po druhé siréně měl soupeř opět jednobrankový náskok.

Ve třetí třetině se s brankami roztrhl pytel. V úvodu se domácím podařilo srovnat, načež však kutnohorští zareagovali dvěma brankami a odskočili rtyňským opět na dvě branky. Domácí však nesložili své zbraně, nýbrž zasypali soupeře brankovou smrští. Během tří minut a padesáti osmi vteřin svítilo na světelné tabuli skóre 6:4 pro domácí. Díky čtyřem slepeným brankám šli domácí poprvé v utkání do vedení. Už to vypadalo, že všechny tři body zůstanou ve Rtyni. V poslední minutě však přišel totální herní výpadek domácích. Soupeř dokázal dvěma brankami dorovnat stav celých deset vteřin před koncem základní hrací doby a poslal utkání do prodloužení.

V nikterak oblíbeném nastaveném čase dokonal soupeř svůj obrat. Po čtyřech minutách a dvaceti vteřinách dokázali kutnohorští zlomit velmi vyrovnanou partii na svou stranu a připsali si jeden dodatečný bod.

Po trestuhodném výpadku na konci utkání berou domácí pouhý jeden bod.

Nedělní utkání se však neslo ve velmi odlišném duchu. K poslednímu utkání tohoto kalendářního roku přicestoval do rtyňského svatostánku liberecký celek - FBC Panthers Liberec. Nutno podotknout, že se jednalo o první vzájemné střetnutí v této divizní sezóně.

Ještě, než se kdokoli z přítomných diváků dokázal pohodlně usadit, vedli domácí již o tři branky. Liberečtí dokázali zareagovat v této třetině pouze jednou. Další dvě branky domácích přišly v druhé půli první periody. Žádné brankové oslavy však již k vidění nebyly. Po první třetině vedli domácí o čtyři branky 5:1.

I druhá třetina patřila takměř domácím, kteří dokázali v úvodních minutách navýšit svůj náskok na pět branek. O několik minut později se prosadil i soupeř. Naštěstí však naposledy v této periodě. Rtyňští dokázali do konce třetiny odskočit libereckým již na šest branek. Po druhé třetině svítilo na světelné tabuli skóre 8:2.

Třetí třetina byla však nejzajímavější. Nejdříve se opět prosadili domácí, načež však soupeř opět našel odpověď. Desátá branka domácích přišla v polovině této třetiny. Výsledek se zdál být vcelku jednoznačný a cesta za kýženými třemi body nebyla nikterak trnitá. Soupeř ale nebyl smířený s tak velkým brankovým rozdílem a do konce třetiny ještě řádně zatopil domácím. Naštěstí bylo brankové manko tak velké, že ani tři branky panterů nesebraly body domácím.

I přes opětovný herní výpadek v závěru utkání berou domácí všechny tři body a loučí se s kalendářním rokem výhrou. Ke konci roku patří rtyňským orlům pátá příčka. Ihned druhý víkend roku 2023 přivítají rtyňští dvorské sokoli, a to v neděli, tj. 8. 1., na domácí palubovce.