Ženy se s havířovskými svěřenkyněmi střetly během základní části celkem dvakrát. V prvním utkání na domácí palubovce Orlice jen těsně prohrály, v odvetě ve Slezsku vyhrál Havířov již větším rozdílem. Ženy moc dobře věděly, že play-off je diametrálně odlišná liga a že cesta do osmifinále rozhodně nebude lehkou procházkou.

K prvnímu utkání odcestovaly Orlice do dalekého Havířova.

V první třetině byla znát nervozita obou týmů. Rozhodně se nejednalo o žádné brankové hody, když se dokázal prosadit pouze domácí celek, který díky této brance vedl po první třetině těsně 1:0.

Ve druhé třetině již soupeř převzal otěže utkání a postupně navyšoval svůj náskok. V této periodě přidal celkem pět přesných zásahů a vedl tak již 6:0.

Ve třetí třetině se domácím povedlo svůj náskok ještě patřičně navýšit, a to na dvouciferný rozdíl. Jedinou brankou hostující ženy jen korigovaly krutou prohru 10:1.

O den později se však série přesunula na rtyňskou půdu. Ženy chtěly sérii ještě prodloužit a vrátit na soupeřovu půdu.

Orlicím se podařilo skórovat již v první třetině, když otevřely brankový účet utkání. Jenže soupeř dokázal zareagovat velmi pohotově. V průběhu třetiny lovila rtyňská brankářka celkem čtyřikrát balónek zpoza brankové čáry.

Druhá třetina měla takměř totožný scénář, jako ta z předchozího utkání. Jediný rozdíl byl v tom, že se Havířovu podařilo vsítit o jednu branku více, tedy šest branek. Skóre 1:10 rozhodně nepřinášelo na rtyňskou stranu velké naděje na jakoukoli možnost postupu do dalšího kola.

V závěrečné periodě utkání, ale i závěrečné periodě pro rtyňské svěřenkyně v této sezóně, dokázal Havířov ještě pětkrát skórovat. Domácím se povedlo překonat gólmanku hostí jen dvakrát.

Ženy se tedy s celou sezónou loučí v první kole play-off 1. ligy žen, ve kterém podlehly celku z Havířova v nejkratší možné době — 0:2 na utkání.