Hned první utkání v novém roce se neslo v duchu okresního derby s Dvorem Králové nad Labem. K prvnímu klání mezi orlem a sokolem došlo v polovině října, kde se radovali domácí sokoli z výhry po samostatných nájezdech.

Vstup do utkání se povedl více nám, kdy hned v první minutě nás poslal do vedení trochu netradiční střelec Geisler. Který po srovnání soupeře v 8. minutě vsítil druhou branku a do šaten se šlo za stavu 2:1 pro domácí. V první třetině jsme se drželi více na balonku než soupeř, kterému jsme dovolili se do šancí dostat pouze po našich chybách.

V první polovině druhé periody hrál jen soupeř. Nic se nám nedařilo a soupeř toho využíval. Vstřelil 3 branky a záhy jsme prohrávali 2:4. Naštěstí se nám povedla rychlá odpověď, kdy Šimon Vacek poslal 3 hráče hostí na párek do bufetu během vteřiny a nekompromisně po zemi zakončil. Pak vyrovnal po krásné kombinaci domácí kapitán Kábrt, který nahradil nemocného Peteru. Ve zbytku třetiny jsme převzali otěže my a třešničkou na dortu tomu byl i takzvaný "šatnář", kdy Kamil Hebelka zamířil z obrany do útoku, jeho střela měla ty správné parametry (dvacet nad led) a zapadla za zadní tyč. Po siréně svítilo na světelné tabuli 5:4 pro domácí.

Ve třetí třetině už hrál ale jen jeden tým. Dvorskému celku jsme dovolili pouze srovnat na 5:5, ale pak to tam začalo konečně padat. Verner a Vacek nás poslali do dvoubrankového vedení. Později výše jmenovaný Vacek skóroval při vlastním oslabení a to se mu pak povedlo ještě jednou ke konci utkání. Obrovská bojovnost a týmový duch nás provázeli během celého utkání a i díky tomu bereme po derby doma 3 body do tabulky a nacházíme se momentálně na 4. místě v Divizi.

Příští víkend nás čeká také derby, tentokrát krajské. V neděli v 18:00 se představíme v nedalekých Předměřicích proti týmu FBŠ Všestary. Přijeďte nás podpořit i tam!