Mužské “áčko” včera 16. 10. 2021 sehrálo soutěžní utkání 6. kola Divize B proti Floorball Club FALCON v Mělníku.

Výsledek zápasu: Floorball Club FALCON 6:5 (PP) Orel Rtyně v Podkrkonoší (branky v třetinách: 1:3, 3:0, 1:2). Střelci utkání: 0:1 Petera, 1:1 Tůna, 1:2 Petera, 1:3 Geisler, 2:3 Sgall, 3:3 Sgall, 4:3 Řádek, 4:4 Verner, 4:5 Hebelka, 5:5 Sgall, 6:5 Petera (vlastní).

V dalekém Mělníku na nás čekal sice soupeř ze spodní půlky tabulky, ale věděli jsme, že to nebude lehké utkání, už jen proto, že jsme jeli v oslabené sestavě jen na “dvě pětky” a bez hlavního trenéra. První 2 třetiny byly z naší strany naprostá katastrofa. Soupeř začal s vysokým presinkem a nepřestal do konce utkání. Nekoncentrovanost a laxnost nás stála zápas. Začali jsme hrát náš florbal až v poslední třetině, kdy jsme soupeře do ničeho nepustili (kromě závěrečného tlaku) a dokázali jsme utkání otočit. Bohužel štěstí stálo na konci na straně domácích (nutno říci, že asi zaslouženě) a šlo se do prodloužení, kde to je jen o jedné chybě. Bohužel znovu jsme neměli štěstí a od našeho kapitána se míček odrazil do naší svatyně. Z tohoto venkovního utkání bereme jen bod a možná můžeme být rádi.

Ale teď už pojďme k rozhovoru s hráčem utkání Filipem Geislerem.

Ahoj Filipe, jsi naší nejnovější akvizicí v letním přestupovém okénku. Proč ses rozhodl právě pro rtyňský Orel a jak se ti tu zatím líbí?

Ahoj, oslovil mě jeden z nejlepších kamarádů David Šimáně po tom, co se potvrdilo, že Rtyně bude v následující sezóně hrát Divizi B a bylo více méně rozhodnuto. Jelikož Rtyně nechtěla v letním přestupovém období přivádět nové hráče, aby se nenarušila dobrá parta kluků, tak jsem se nejdříve trochu bál, jak mě kluci přijmou. Myslím si, že jsem do party zapadl a i díky ní jsem dostal větší chuť trénovat a hrát florbal, takže jsem velice spokojený.

Smolná prohra v prodloužení se soupeřem ve spodní půlce tabulky. Byl výsledek oprávněný?

Výsledek byl oprávněný a my můžeme být rádi, že jsme brali z tohoto utkání alespoň bod. Za mě jsme odehráli zatím nejhorší utkání v sezóně.

Příští víkend vás čekají Prague Tigers, první s druhým týmem tabulky, souboj o čelo. Co si od toho zápasu slibuješ?

Po loňské zkušenosti, kdy jsem měl poprvé možnost nastoupit proti Prague Tigers, tak očekávám velice kvalitní a fyzicky náročné utkání. Chtěl bych proto tímto pozvat všechny naše fanoušky, aby nás přišli podpořit v neděli od 15:00 do Orlovny, protože pro diváky bude utkání určitě atraktivní!