Orli v domácím prostředí podlehli červenobílým těsně 3:4 a vyhlíželi, ač v okleštěné sestavě, další vyrovnané klání na horké pražské půdě.

Domácí vstoupili do utkání s větší herní chutí. Během úvodních minut se hra odehrávala převážně na straně hostů, což vyústilo až v v první branku domácích. O necelou minutu však domácí faulem zabránili brankové situaci Márovi Weineltovi v předbrankovém prostoru a nabídli tak hostům trestné střílení. Míra Kuře, aktér trestného střílení, nenechal slávistickému gólmanovi žádnou šanci a s přehledem poslal míček za jeho záda. Srovnáno na 1:1. Dvě minuty trvalo, než druhá lajna Orlů vzala za své, jmenovitě Áda Vejrek a Šíma Vacek, a stav utkání byl již ve prospěch hostů. Slávisté však dokázali svým přímočarým a jednoduchým stylem hry nejdříve srovnat stav utkání, následně i převrátit jej na svou stranu. Stav utkání byl tedy po první siréně 3:2 ve prospěch domácích.

Další branka na sebe nechala dlouho čekat. Hrstka přítomných diváků přihlížela v desáté minutě druhé periody brance Slávistů, díky níž červenobílí odskočili do dvoubrankového vedení. Odpověď hostů na sebe nenechala dlouho čekat. Kuba Martinec, v utkání netradičně v pozici obránce, se prodral slávistickou obranou a střelou na bližší tyč překvapil domácího gólmana. O pár následujících minut později se Mára Weinelt postaral o vyrovnání. Druhá perioda již pak už nepřinesla žádné brankové oslavy a do šaten se odcházelo za stavu 4:4.

Třetí periodu otevřeli hosté, a to třináct celých vteřin po přesilové hře. Míček, po několika neúspěšných střeleckých pokusech Míry Kábrta, konečně našel ten správný směr a skončil za zády domácího brankáře. Rtyně podruhé v utkání šla do vedení! Slávistům se však vývoj utkání nikterak nelíbil, což potvrdili ihned po deseti vteřinách dorovnávací brankou. O brankové hody bylo postaráno, podruhé v utkání se vzápětí, po dvaceti čtyřech vteřinách, prosadil Mára Weinelt. Jednobrankové vedení si Orli mermomocí bránili a dokázali i odskočit soupeři do dvoubrankového vedení, kdy se Kamča Hebelka z “mezikruží” nemýlil. Slávisté do konce utkání ještě dokázali zkorigovat stav na 6:7, ale ani při hře v šesti se jim nepodařilo najít recept na vyztuženou obranu rtyňských.

I díky změně herního stylu od druhé třetiny si Orli dokráčeli ke skalpu divizního lídra a posunuli se zas o malý krok blíže bojům o Národní ligu. Po čtyřech utkáních v novém roce ještě nenašli přemožitele, nicméně je ještě do konce sezóny čekají celkem tři utkání. Nejbližší z nich se uskuteční již příští sobotu 4. února v 18 hodin v Orlovně. Přijďte muže podpořit v cestě do play up!