Ve třetím a zároveň druhém utkání na domácí palubovce v roce 2023 nastoupili muži proti týmu z dalekého Kolína - FBC Pitbulls Kolín. Soupeř se před utkáním nacházel na úplném spodku divizní tabulky s osmi body, ale i tak muži přistoupili k utkání s patřičným respektem.

Hned v první třetině domácí prokázali svou herní vyspělost nad soupeřem. I přes dominanci na míčku a velké šance se domácím Orlům podařilo prostřelit brankáře hostů až v závěru úvodní periody. Domácí brankář Honza Beneš nepustil za svá záda ani jeden ze šesti střeleckých pokusů hostů, a tak se po první třetině oba týmy odebíraly do šaten za stavu 1:0.

I na začátku druhé třetiny vypadalo, že si na další branku přítomní přihlížející ještě nějakou dobu počkají. Na beton a velmi dobře vyztuženou obranu hledali domácí recept vcelku dlouho. V osmé minutě se jim však podařilo opět skórovat a odskočit Pitbullům na rozdíl dvou branek. Soupeř však našel odpověď hned v další minutě a těsné vedení domácích bylo zas o něco těsnější. Nicméně domácí nechtěli nechat nic náhodě a do konce druhé periody se jim povedlo ještě čtyřikrát skórovat. Po druhé siréně svítilo na tabuli skóre 6:1 pro domácí Orly.

V průběhu úvodních minut závěrečné periody základní hrací doby vstřelily oba dva celky shodně po dvou brankách. Avšak pohodlné vedení 8:3 domácím nestačilo a do konce utkání vsítili ještě dalších pět branek. Skóre na světelné tabuli se tedy zastavilo na 13:3 pro domácí.

Třetí utkání v novém roce a třetí výhra, taková je bilance mužského elitního týmu. Již příští víkend poměří síly s celkem z opačného konce tabulky, s lídrem Divize C - FBC Slavia Praha. Utkání je na programu v sobotu 28. ledna v pražském Edenu.