Druhou říjnovou sobotu vyrazili muži do daleké Kutné Hory s jediným a jasným cílem - napravit si místní reputaci po předešlém představení. Již před utkáním bylo jasné, že půjde o velmi kvalitní a divácky atraktivní podívanou. Jediným účastníkem, který nebyl plně připraven na nadcházející florbalovou bitvu, byla samotná palubovka. Přilnavost místy kluzkých parket se domácí správce haly snažil zvýšit posypem SOLI.1

Nicméně ani výše zmíněná nepříjemnost nezabránila utkání v konání. Domácí nastoupili do první třetiny velmi hladoví a lační po vítězství. Rtyňským trvalo pár úvodních minut zachytit tempo zápasu a vyrovnat se v důrazu soupeři. Šance, nejen v první části, ale i ve zbytku utkání, byly vidět na obou stranách. První se radovali rtyňští, kdy po krosové přihrávce Kuby Téry vymetl pavučiny Míra Kábrt a zlomil tak gólovou bezzubost. V závěru první třetiny se však domácím podařila skóre utkání srovnat.

Druhá část patřila brankově zejména domácímu celku. I přes šance na obou stranách se radovali jen domácí, a to dvakrát. Nepříjemné brankové manko se mužům do konce prostřední části utkání nepodařilo snížit kutnohorští navýšili svůj náskok na tři branky ihned v úvodních minutách poslední třetiny. Domácí měli i možnost navýšení skóre během trestného střílení, ale skálopevný Honza Beneš nenechal nic náhodě a opět podržel svůj tým skvělým zákrokem. V poslední desetiminutovce se gólové radosti dočkali konečně i hosté. Po krásné kombinaci a přihrávce Míry Kuřete vymetl šibenici i Šíma Vacek. Ze standardní situace Dejv Šimáně na dvakrát udolal domácího gólmana a náskok soupeře byl takměř ten tam. Jednobrankový náskok hostů se mužům nepodařilo vyrovnat ani při početní výhodě v samotném závěru, ani při hře v šesti.

V Kutné Hoře tedy opět po roce zůstávají všechny tři body. Další prohra o jedinou branku posunula rtyňské na pátou pozici Divize C. Již příští sobotu, tj. 15. 10., vyjíždí muži na další venkovní utkání. Rtyňské vyzve nováček soutěže TJ Sokol Dvůr Králové nad Labem. Přijeďte muže podpořit na nedalekou horkou dvorskou půdu a pomoc jim získat další důležité body do tabulky! Úvodní hvizd bude slyšet v 18:00 ve sportovní hale základní školy Strž.