Po zdařilém prvním utkání nového roku proti Dvoru Králové odcestovali muži do nedalekých Předměřic nad Labem, kde se utkali v pomyslném krajském derby s FBŠ Všestary.

Již od samotného začátku se jednalo o velmi fyzicky náročné klání, oba dva celky byly hladové po zisku třech bodů. Brankový účet nedělního podvečerního utkání otevřeli hosté v prvních minutách. Druhá branka utkání visela ve vzduchu, jelikož byly k vidění na obou dvou stranách nebezpečné situace. Rtyňští dokázali soupeři ve druhé půli odskočit na dvoubrankový rozdíl, který se však všestarským podařilo během pár vteřin kompletně smazat. Do konce první periody však Orli dokázali přece jenom ještě jednou překonat domácí brankovou oporu a docházeli do šaten s jednobrankovým náskokem.

Ihned v úvodních minutách druhé části usedli hosté na trestnou lavici a nabídli tak domácím přesilovou hru, kterou však dokázali ubránit, stejně tak jako jednobrankové vedení. V šesté minutě nastala situace, kterou snad nikdo nechce zažít. Rtyňský obránce Rosťa Verner špatně došlápl při své střele z půlky a vyhodil si koleno. Největším vítězem tohoto vzájemného klání je on sám, jelikož samotné ošetřování a nahazování kolene záchranáři zvládl bez jediné slzy. Po zhruba hodinové pauze se utkání opět rozběhlo. Do dvoubrankového vedení se rtyňští dostali v deváté minutě. O pár minut později však nastal obdobný scénář z první třetiny, kdy se domácím podařilo smazat své manko a srovnat stav utkání na 4:4. V samotném závěru si však opět vzali slovo hosté a dokázali převrátit stav utkání na svou stranu.

Poslední část, stejně tak jako ty předchozí, otevřeli rtyňští svěřenci a opět odskočili všestarským do dvoubrankového vedení. Domácím se podařilo přiblížit hostům na dostřel v sedmé minutě. Jenže těsně po vstřelené brance šli domácí do početní nevýhody, kterou dokázali hosté s přehledem využít. Rtyňští pálili ostrými ještě dvakrát. Do konce třetí části a zároveň utkání naštěstí domácí jen korigovali skóre na konečných 6:9, i přes dvě nabídnuté přesilové hry.

Dvě utkání a šest bodů. Skvělý start mužů do nového roku, na který mohou navázat již příští víkend na domácí palubovce, kdy vyzvou celek z úplného dna divizní tabulky - FBC Pitbulls Kolín. Utkání je na programu v sobotu 21. ledna od 19 hodin ve rtyňské Orlovně.

V závěru tohoto článku bychom chtěli popřát Rosťovi Vernerovi jen ty nejlepší zprávy na vyšetřeních a brzký návrat na palubovku!