Díky shodě hned několika velmi nepříjemných okolností nastoupili rtyňští k odvetnému utkání v deseti hráčích v poli a s chytajícím hráčem Kubou Martincem. Liberečtí si z prvního klání ve rtyňské Orlovně odvezli všechny tři body po velmi šťastné rozhodující brance v závěru utkání. Cesta za kýženou odplatou byla však velmi trnitá kvůli jmenovaným okolnostem.

I přes všechny zmíněné nepříjemnosti vstoupili hosté do utkání lépe. Hned v první minutě poslal Rtyni do vedení Mára Weinelt. Celých šest minut hledala liberecké rezerva recept na výborně chytajícího Kubu Martince. V sedmé minutě se podařili seveřanům skóre utkání srovnat. Vedení na rtyňskou stranu vrátil vzápětí David Cejnar. Opět trvalo libereckým několik minut, než se brankově prosadili. Naposledy v utkání vrátil vedení v utkání na rtyňskou stranu Mára Weinelt. Od této chvíle však seveřané převzali otěže a celkovou iniciativu v utkání. Do konce třetiny se jim podařilo skóre utkání srovnat a i následně převrátit na svou stranu. Po první třetině se šlo do šaten za stavu 4:3 pro libereckou rezervu.

V druhé periodě byli liberečtí již lepším týmem. Podařilo se jim postupně navýšit své vedení až na rozdíl pěti branek. Malou odpověď našli hosté v samém závěru třetiny, kde se prosadil Adam Petera. Celých pět vteřin do konce této části však seveřané znovu odskočili na rozdíl pěti branek. Skóre po druhé siréně bylo 9:4 pro domácí.

Desátou branku přidali domácí v úvodních minutách poslední části. I jedenáctá branka do rtyňské branky přišla v krátkém časovém sledu. Dvěma navazujícími brankami hostů Míry Kuřete a Kuby Téry se rtyňským podařilo naposledy zkorigovat stav utkání. Do konce utkání se však i domácí radovali také ještě dvakrát. Krutá prohra na horké liberecké půdě v poměru 13:6 znamená, že v obou vzájemných kláních byli liberečtí šťastnějším týmem.

I přes hořkou porážku nevěší rtyňští hlavy. V poloviční sestavě a s chytajícím hráčem předvedli úctyhodný výkon, který však na vítězství zdaleka nestačil. Hned příští neděli přivítají muži na domácí palubovce Floorball Club FALCON, který se jim již podařilo porazit 7:8. Utkání začíná v 17 hodin v neděli 4. 12. Přijďte muže podpořit a pomoc jim naskočit zpět na vítěznou vlnu!