Soupeř vstoupil do utkání velmi aktivně. Vysokým napadáním, vyztuženou obranou a fyzickou hrou prakticky nenechal domácím ani centimetr hřiště zadarmo. Pasivní a neaktivní hra rtyňských vyústila v dvoubrankové vedení Falconu. Nejdříve se soupeř prosadil při rovnocenném počtu hráčů na hřišti, následně pak využil i svou první přesilovou hru. Rtyňští nedokázali v úvodní periodě řádně dostat klid na své hole. I přes to dokázali nejprve snížit skóre při početní výhodně, kdy se po přihrávce Máry Weinelta prosadil Dáva Cejnar. O pár minut později se mužům podařilo dorovnat. V předbrankovém prostoru se nejlépe zorientoval Šíma Vacek, který našel úplně volného Matese Labíka, který se nemýlil. Po úvodní periodě se odcházelo do šaten za nerozhodného stavu 2:2.

Vstup do druhé třetiny se nesl takřka ve stejném duchu. Na aktivní hře a přístupu soupeře k utkání se nic nezměnilo, díky čemuž opět sokoli odskočili do dvoubrankového vedení. Prakticky ihned po dvoubrankovém odskočení odehrál soupeř balonek hrou na zemi z malého brankoviště a nabídl domácím možnost trestného střílení. Míra Kuře, aktér trestného střílení, nenechal nic náhodě, položil si gólmana hostí a chladnokrevně jej překonal. Trvalo celých následujících 11 vteřin a domácí se znovu radovali. Duo Dejv Cejnar a Mára Weinelt si prohodili role z předchozí třetiny a srovnali tak průběh utkání. Do konce druhé periody byly však k vidění ještě dvě branky. Nejdříve se soupeř opět dostal do vedení po dorážce z velkého brankoviště, načež se domácím podařilo i napotřetí dorovnat soupeře. Autorem branky byl i podruhé v této třetině Mára Weinelt.

Třetí třetina byla už jiná písnička. Poprvé v utkání se domácím svěřencům podařilo převzít otěže a převrátit utkání na svou stranu. Žolík v podobě Kuby Martince prostřelil brankovou oporu hostí střelou ze vzduchu. Sedm následujících minut drželi domácí jednobrankové vedení. Během další početní výhody našel Fíla Geisler dlouhou krosovou přihrávkou volného Míru Kábrta, který přinesl na domácí stranu dvoubrankové vedení. Opařený soupeř ztrácel již tři branky během následující minuty. S větším štěstím po odrazu balonku od brankové konstrukce se podruhé v utkání prosadil Míra Kuře. Soupeři se však následně podařilo snížit tříbrankové manko. Po dlouhém výhozu Domči Hebelky si balonek našel Kuba Martinec, utekl obraně hostí, položil si gólmana a vrátil domácím tříbrankový náskok. Od této chvíle se sokoli snažili vrátit do utkání při hře v šesti. Naštěstí domácí inkasovali při nerovném počtu hráčů pouze jednou. Desátou a poslední branku domácích vsítil do prázdné branky Áda Vejrek.

Utkání plné branek dopadlo tedy lépe pro domácí celek. Po velmi vyrovnaných dvou třetinách dokázali muži urvat průběh utkání na svou stranu a porazili FALCON i podruhé v sezóně. Na cenný tříbodový zisk budou chtít rtyňští navázat již následující víkend, kdy se utkají na mladoboleslavké půdě s celkem Florbalová akademie MB. V prvním utkání ve rtyňském svatostánku byl šťastnější soupeř, který si odvezl dva body po výhře v prodloužení.