Výsledek zápasu: Orel Rtyně v Podkrkonoší 5:4(sn) TJ Sokol Královské Vinohrady B (branky v třetinách: 0:2, 1:1, 3:1, 1:0). Střelci utkání: 0:1 Švejda, 0:2 Neuman, 1:2 Kábrt, 1:3 Švejda, 2:3 Kábrt, 2:4 Švejda, 3:4 Vejrek, 4:4 Kábrt, 5:4 Téra.

Mužské Áčko včera 13. 11. 2021 sehrálo težké utkání proti druhému týmu tabulky Divize B TJ Sokol Královské Vinohrady B. Začátek v naší režii nebyl nic nového. Klasicky ospalá hra a hned jsme prohrávali po třetině o 2 branky. V druhé třetině se začala hra trochu vyrovnávat. No a ve třetí jsme začali dominovat na míčku i ve vytvořených šancích. Vytvořili jsme si 10 minut do konce krásný tlak, ve kterém se nám podařilo utkání vyrovnat. V prodloužení se nic moc nedělo a následovala náhlá smrt v podání trestných střílení, kdy jsme byli šťastnější my. O jediný vstřelený nájezd se postaral Jakub Téra a náš gólman Jan Beneš všechny chytil. Chtěl bych tímto poděkovat všem divákům a i těm, co fandili na dálku!

A nyní nás čeká klasický rozhovor s hráčem utkání Mírou Kábrtem.

Ahoj Miri, nejprve otázka na tebe jako na trenéra rtyňského Orlu. Jaké byly tvé očekávání od této sezóny?

V první řadě chci říct, že na letošní sezonu jsem se těšil asi nejvíc ze všech. Vrátili se někteří naši odchovanci, kteří nabrali zkušenosti z vyšší ligy, a tak nějak jsem doufal, že bychom zase mohli předvést pořádný florbal. Sedlo si to lépe, než jsem čekal a výsledky jsou na světě. Ovšem největším překvapením jsou pro mě zatím naši junioři, kteří předvádí neskutečnou bojovnost a přehrávají i nejlepší soupeře!

Jak probíhala letní příprava před sezónou?

Na letní přípravu jsme si přizvali kondičního trenéra Petra Ábelyho, který nám dal výborný základ, a to nejen do fyzičky, ale i do zdravého přístupu ke sportu. Za to jsem nejvíc rád a snad si z toho kluci vzali příklad a budou tak fungovat dál. Druhou půlku přípravy jsme směřovali trošku do hokejky a povedlo se nám sejít i na 5denní soustředění, kde jsme i trošku utužili týmového ducha.

Díky tvému hattricku jste porazili druhý tým tabulky SKV B. A taky ses rázem stal nejproduktivnějším hráčem Orlu. Přijdeš si jako kanonýr týmu, i když hraješ “beka”?

Snažím se střílet a občas tam něco spadne. Tentokrát tam bylo štěstíčko a jednou pomohla i soupeřova hokejka. Jako kanonýr si rozhodně nepřijdu, máme tam několik jiných borců, kteří by mě měli přestřílet a taky v to, než skončí sezona, doufám! Musím ale zmínit, že letos toho beka úplně nedržím. Máme menší absenci hráčů na levé straně, tak se jako „pravák“ snažím zastoupit a pomoct trošku v útoku.