Muži A sehráli včera 9. 10. 2021 soutěžní utkání 5. kola Divize B doma v Orlovně.

Výsledek zápasu: Orel Rtyně v Podkrkonoší 5:3 FBC Kutná Hora (branky v třetinách: 1:1, 1:1, 3:1). Střelci utkání: 1:0 Kábrt, 1:1 Petrásek, 1:2 Listík, 2:2 Labík, 2:3 Listík, 3:3 Vejrek, 4:3 Weinelt, 5:3 Vejrek.

Včera nás čekal nelehký soupeř, se kterým jsme sehráli velmi vyrovnané a taktické utkání. V prvních dvou třetinách byla hra na obou stranách velmi opatrná, oba týmy hráli velmi kompaktně ve “W”, vyčkávalo se hlavně na chybu soupeře. Skóre 2:2 po dvou třetinách skutečně odpovídalo průběhu zápasu. Ve třetí třetině se soupeř dostal do vedení a my na to museli reagovat. “Stáhli jsme to na 2 obrany a začalo to šlapat.” poznamenal asistent trenéra Šimáně. Utkání se nám podařilo krásnou akcí vyrovnat a později i zlomit na naši stranu a vyhrát. Na závěr jen podotknu, že stáhnout to na dvě obrany a na poslední střídání tam poslat třetí formaci (při kterém padl gól na 5:3), byl tah již zmiňovaného asistenta Šimáně.

Do pozápasového okénka jsem si pozval nejlepšího hráče utkání Adama Vejrka, který zaznamenal dvě branky.

Adame, jsi prvním rokem junior a tudíž můžeš hrát i prvním rokem za chlapy. Je to velký skok mezi dorostem, juniorkou a muži?

Určitě to skok je, když najednou proti tobě nastupují třicetiletí mazáci. Ale beru to jako zkušenost a maximálně si to užívám.

Jak hodnotíš včerejší výkon vaší lajny “mlaďáků” v zápase?

Myslím si, že náš výkon nebyl vůbec špatný, ale stále je na čem makat, a když doladíme defenzivní chyby, tak to bude fajn.

Byl jsi včera vyhlášen nejlepším hráčem utkání, i když patříš mezi nejmladší hráče týmu. Jaký to byl pocit?

Pocit to byl určitě krásný, ale vím, že to není jen o jednom hráči, ale je za tím supr týmový výkon.

Adame děkuji za rozhovor a ať se v sezóně daří!